Logowanie 
 
 
Jałmużna i ofiarność DW 16.03.2014 - reportaż PDF Drukuj Email
niedziela, 06 kwietnia 2014 00:00
 
KasiaZTu Kasia Z., Wasz sprawozdawca wydarzeń CDR.
Kolejny marcowy (16 marca) Dzień Wspólnoty już za nami. Jak było, jak go oceniacie, z jakimi wartymi zapamiętania słowami wyszliście ze spotkania, co Was poruszyło - tym razem najchętniej sama bym Was spytała o przeżycia.
Nie będę ściemniała, że osobiście byłam i notowałam na żywo piórem i obiektywem aparatu, całe nasze ostatnie spotkanie bo musiałabym uciec się do wielkiej fantazji, która nie pokrywała by się z prawdą...


Niestety nie mogłam być na DW - siła wyższa, i tu dowód jak cenne byłoby dla nas wszystkich, by również inne osoby włączały się swoimi obserwacjami i wrażeniami z takich wydarzeń.
Sama musiałam wejść nieoczekiwanie w  rolę fachowej siły medycznej - zwartej i gotowej bo rozchorowała mi się porządnie męska część domowników, a sam pan domu z powodu złego stanu ogólnego, dosłownie lewitował w pieleszach.

WP_20140316_002Dostarczono  mi  jednak, bym nie zawiodła Was tak całkiem - krótką notatkę i kilka zdjęć - i na ich podstawie napiszę parę słów. Myślę jednak, że najważniejsze, czyli Eucharystia tego dnia - czy ze wspólnotą, czy w swoich parafiach nie ominęła nikogo, no chyba, że z ważnych usprawiedliwiających przyczyn - czytania więc poznaliście, przetrawiliście - przypomnę jedynie:  Rdz 12,1-4a; Ps 33,4-5.18-20.22; 2 Tm 1,8b-10; Mt 17,7; Mt 17,1-9

WP_20140316_002W czasie wspólnotowej homilii ks. Wojciech zadał dzieciom zagadkę: “lubi on nocą, gdy gwiazdy się złocą, po niebie biegać… “ a one pocieszki nasze pomyślały, haha, że może to o “księdza” chodzi... Że chodzi jednak  o księżyc, domyśliły się w trzecim podejściu.
Ks. Wojciech zapytał z kolei: dlaczego księżyc nie świeci codziennie? I tu nauka już nie tylko dla najmłodszych: bo tak jak słońce świeci, a księżyc tylko gdy odbija światło od słońca, tak też i Pan Bóg to nasze światł, a my gdy jesteśmy święci, odbijamy łaskę i światło Boga. Jak możemy odbijać światło Boga? To udział w sakramentach, życia przykazaniami, udział w nabożeństwach, cały wielki post.


WP_20140316_002Później było głośne uwielbienie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Mój informator zapamiętał z niego między innymi piękne uwielbienie w językach oraz słowa poznania (proroctwa): “Mój blask okrywa każdego kto zbliża się do Mnie. Nikt nie odbierze wam miłości jaką macie ode mnie. Ofiarowuję wam czas łaski. Moje zwycięstwo jest w was.  (zapis przybliżony)


WP_20140316_002Na spotkaniu gościliśmy też niezwykłą prelegentkę, Katarzynę Leszczyńską, regionalną koordynatorkę Edukacji Finansowej Crown, prywatnie: żona od 10 lat, mama trójki chłopców. Pani Katarzyna głosiła konferencję  na temat:  Jałmużna i ofiarność - czyli życie w błogosławieństwie i poczuciu wdzięczności. Możecie jej sobie  odsłuchać w każdej chwili dzięki temu, że została już jakiś czas temu umieszczona na naszej stronie. Zróbcie to koniecznie!
 
A oto jak poniżej,  do wglądu i dla zachęty by odsłuchać resztę,  męskie, rzeczowe notatki z owego nauczania, co pochwalił mój mąż stwierdzając że tak się właśnie pisze notatki. Od razu widać, że nie moje - prawda?  Wink


Tob 4,11 - jałmużna potrzebna jest dającemu!!!
Dz 20,35 Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu.
Flp 4,17 nie pragnę daru, ale owocu, który wzrasta na wasze dobro
Mt 6,20 dobre czyny i dary gromadzą nam skarby w niebie
2Kor 9,6-11 Kto skąpo sieje, skąpo i zbierać będzie.
2Kor 9,7 radosnego dawcę miłuje Bóg.
Jezioro Galilejskie jest pełne życia, bo ono i przyjmuje wodę, i oddaje wodę dalej. A Morze Martwe nic nie oddaje. Więc jest martwe.
Dziesięcina i wszelka ofiarność może sprawić, że Bóg będzie mnożył nasze zasoby, by obdarowywać innych przez nas.


Jeśli chodzi o grupy młodzieżowe i dziecięce, dotąd dotarła do mnie relacja Marka  G. opiekującego się tym razem Młodymi Odkrywcami:

Podczas ostatniego dnia wspólnoty w ramach opieki nad chłopcami zorganizowałem wyjście na kręgle.
Odwiedziliśmy kregielnię na gdańskim Manhattanie. W zabawie udział wzieli Łukasz, Kacper, Gabryś, Dobromir, Szymon.
Była fajna sportowa rywalizacja, do ostatniego momentu nikt nie był pewny zwycięstwa. Ostatecznie najwięcej punktów uzbierał Kacper. Po zabawie ku radości wszystkich uczestników poszliśmy na lody.Czekam nadal na pozostałe relacje z zajęć małych grup - napiszcie, na pewno uzupełnimy na stronie www.

W tym Małe Kobietki - oczekuję na relację z dnia kobiet, jaką zorganizowały sobie dziewczyny pod nieobecność Marty M.


Sprawozdanie przygotowała Katarzyna Zosiuk
Notatki, zdjęcia Wojciech Kotas