Logowanie 
 
 
Garczyn 2014 - ŚWIADECTWA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 czerwca 2014 21:49
Żywe Słowo Boże – to temat tegorocznych rekolekcji letnich, który odbyły się w sierpniu w Garczynie.
W opinii wielu osób były one wyjątkowe – Bogu niech będą dzięki!
Poniżej zamieszczamy spisane przez uczestników tych rekolekcji świadectwa – to bardzo budująca i umacniająca lektura, do której serdecznie zapraszamy.

 

wyjaśnienie: Prezentujemy tu same świadectwa. Przez (…) oznaczamy zgłoszone praktyczne uwagi i pomysły, które tutaj pomijamy

 

***

Duże plusy:
– prelegent!
– miejsce
– organizacja
Trudności:
– płaczące dzieci w czasie konferencji
Przeżycia:
– świadectwo modlących się małżeństw
– świadectwo modlących się dzieci
– świadectwo jedności odpowiedzialnych
– rozmowa z profesorem przy posiłkach
– modlitwa wstawiennicza
– pływanie na żaglach:-)
Dziękuję za ten piękny czas, w którym mogłem osobiście, na nowo zaczerpnąć Ducha.
Ks. Zbigniew W.

 

(…)

 

***

Był to cudowny czas działania Łaski Bożej w moim życiu. Duch Święty dotykał mnie, uzdrawiał, udzielał pokoju, nadziei i daru przyjaźni. Dostałam nowe siły i energię. Bóg jest Wielki i czyni cuda dzisiaj!
Sylwia

 

***

 

Spotkanie ze Słowem Bożym – tym prawdziwym było dla mnie największym darem.
Doświadczyłam też miłości Bożej. Wiem teraz jaka ważna jestem dla Niego.
Potrzebowałam wsparcia i siły od Boga – otrzymałam ją.
Spotkanie (wykłady) Krzysztofa pomogły mi poznać Boga bliżej ale jednocześnie to, jak wiele jeszcze nie wiem. Dziękuję za to.
Wierzę, że będę mocniejsza od dzisiaj.

 

***

 

Udział w tych rekolekcjach umocnił na pewno moją wiarę. Na inne sprawy (przyziemne) zmieniło się moje spojrzenie. To był cudowny czas rozważań, przemyśleń, modlitw. Myślę, że będę tu wracać i zachęcać inne rodziny do wstąpienia do Wspólnoty Czas dla Rodzin.
Iza

 

***

 

Był to dla mnie wspaniały czas słuchania i modlitwy.
Konferencje były rewelacyjne – myślę, że Krzysztof mógłby również  nam towarzyszyć
na kolejnych rekolekcjach.
Jakie będą owoce – czas pokaże. Na razie wiem, że chcę lepiej poznać Jezusa przez Słowo.

 


Mimo iż na rekolekcje nie przyjechałam pełna entuzjazmu, wyjeżdżam z uczuciem żalu, że się skończyły. Wykłady Krzysztofa były fantastyczne. Ogrom wiedzy potrafił przedstawić w sposób przystępny, a najbardziej zachwyca mnie to, że były bardzo logiczne, znalazłam odpowiedzi na wszystkie pytania jakie zadają mi moi racjonalni synowie.
Były to jedne z najlepszych rekolekcji, na których byłam.
Obecność księdza Zbyszka była ogromnym błogosławieństwem, w czasie modlitwy, którą prowadził czuło się wyjątkowo mocno prowadzenie Ducha Świętego.
Beata

 

***

 

Czas tegorocznych rekolekcji był odnową, odświeżeniem i olśnieniem dla mnie i mojego małżeństwa. Przyjechaliśmy tu w bardzo trudnym momencie naszego małżeństwa. Po drodze była spowiedź i bardzo cenne wskazówki od ks. Zbyszka, pojednanie z Bogiem, między nami. Chwała Panu! Czas z Pismem Świętym był czasem dojrzewania i rozumienia bardzo wielu rzeczy. Pan Bóg dał mi na modlitwie doświadczyć momentów cudownego poczucia bezpieczeństwa, poczucia, że niczego nie muszę się bać. Wyjeżdżam stąd pełna radości i nadziei na wewnętrzne odrodzenie. Chwała Panu!
...

 

***

 

Rekolekcje Garczyn 2014 – wyjazd spontaniczny, ale długo upragniony. Bóg dał mi zgłębić wiedzę o Sobie, zmotywował słowami Krzysztofa do dalszego systematycznego poznawania Słowa Bożego, do wielbienia Go w różnych chwilach życia, indywidualnie i we wspólnocie.
Widziałam w moich bliźnich obraz Pana, doznałam wiele przyjaźni, pomocy, otwartości na moje problemy. Odpoczęłam od codziennych obowiązków. Pragnę aby i nasze dzieci w czasie rekolekcji miały możliwość ubogacać się Bogiem i otwierać na Pana tak samo jak my, rodzice (potrzeba czasu uwielbienia dla dzieci, szczególnie dorastających).
Dzięki Ci Panie za wspaniały czas rekolekcji!
….

 

***

 

Rekolekcje uważam za bardzo, bardzo udane:-)
Myślę, że tajemnic sukcesu jest wiele, ja wymienię kilka:
– przede wszystkim proporcje (odpowiednie) dla ducha, dla ciała, czas modlitwy, czas zabawy
– świetnie zorganizowany czas dla dzieci dał możliwość rodzicom spokojnego słuchania
– nie tyle temat co PRELEGENT- wielki szacunek dla człowieka, jego wiary i wiedzy
Tomek K.

 

***

 

Na rekolekcjach letnich CDR w Garczynie poznałem wolę Boga. Poznałem Jego Słowo i dialog jaki prowadził z Izraelem. Ewolucja narodu i złożoność relacji opisanej w Biblii odzwierciedla moje życie i moje pojmowanie woli Ojca Niebieskiego. Dzięki wykładom mogę lepiej zrozumieć Pismo i spojrzeć na Nie z głębszej perspektywy.
Polecam każdemu przesłuchanie katechez w formie elektronicznej gdyż pozwoli to lepiej zrozumieć istotę chrześcijaństwa i Nowego Testamentu.
Dziękuję Bogu za ten czas i za pokazanie mi jak wiele dla mnie przygotował poprzez Pismo Św.
Rafał S.

 

***

 

W tym roku wraz z Pawłem zdecydowaliśmy, że rekolekcje w Garczynie spędzimy mieszkając w namiocie. Tuż przed wyjazdem dopadło mnie tysiące obaw i wątpliwości, zwłaszcza, że prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne. Jednak będąc już na miejscu wiedzieliśmy, że to będzie wspaniały czas. I nie pomyliliśmy się. Jestem bardzo wdzięczna Bogu, że pozwolił nam przeżyć te rekolekcje w duchu radości, zgody i przede wszystkim w zdrowiu :-)
Marysia K.

 

***

 

Bardzo mi się podobał program rekolekcji – najlepszy w jakim brałem udział:
– żaglówki, tańce, wieczorek integracyjny!!:-), ćwiczenia fitness + oczywiście to, co najważniejsze, wykłady, Msza, uwielbienie, ale te dodatkowe rzeczy bardzo uatrakcyjniły pobyt. (…)
Same treści REWELACJA!!! Najlepsze jakie do tej pory słyszałem – wiele mi osobiście dały.
Bardzo dobre modlitwy wstawiennicze i uwielbienia.
Dobrze, że Jesteśmy – źle by to było gdyby Was nie było
Wojtek P.

 

***

 

Otrzymałem dużo wsparcia od sióstr i braci, szczególnie podczas modlitwy wstawienniczej.
Dziękuję za wspaniałą organizację pobytu.
Marek Sz.

 

***

 

Rekolekcje letnie CDR są dla mnie rokrocznie okazją do budowania relacji, odzyskiwania mojego prawdziwego „ja” wśród braci i sióstr. W tym roku absolutnie wyjątkowe było dla mnie to, że mogłam słuchać świadectwa wiary profesora biblisty, który głosił katechezy biblijne.

 

***

 

Dziękuję za możliwość udziału w rekolekcjach.
In plus: dobre nauczanie, niezła organizacja, przebywanie z braćmi i siostrami. Bardzo dobry pomysł to obóz żeglarski!!! Rozliczenie przez Fundację.
(…)
Podziękowania dla całej Rady. Chwała Panu.
Rafał Sz.

 

 

 

***

 

Chociaż byłem tylko jeden dzień to Bóg pozwolił mi doświadczyć jak żywe jest Jego Słowo. Dzięki konferencji prof. Krzysztofa Mielcarka zostałem zachęcony do głębszej lektury Słowa Bożego. Chwała Panu za obecność tego prelegenta.

 

***

 

To czas wyjątkowego działania łaski na mnie, stawiania konkretnych kroków pogłębiania zaufania Jezusowi, puszczanie mojej kontroli nad swoim życiem.
Podobał mi się pomysł angażowania rodziców wszystkich do pomocy.
Jestem wdzięczna wspólnocie za możliwość przeżywania i odpoczynku w rodzinie mojej. Bez dofinansowania nas by tu nie było- [dzięki wspólnocie] stało się [to] możliwe.
Czas wyjątkowy przez sposób ogłaszania Jezusa-Bogiem dzięki księdzu Zbyszkowi.
Katechezy Krzysia dały zrozumienie Słowa i obudziły silne pragnienie czytania Słowa Boga.
Jola Ch.

 

***

 

Bóg okazał swą Moc! Myślę, że długo będę wspominał wyjątkowość tych rekolekcji. To było prawdziwe Boże SPA! To była rzeczywiście uczta, na którą sam Bóg nas zaprosił. Uczta była zaskakująca. Ponownie zobaczyłem jak bardzo Bóg nas kocha wraz z całą (moją) rodziną biblijnych postaci. Pismo Święte mówi mi o tym, jaki jest Bóg i mówi mi o tym, kim ja jestem. Dziękuję Krzysztofowi za to, że tak dobitnie i pięknie przybliżył mi Biblię. Chwała Panu!
Arek J.

 

***

 

Jestem wdzięczna Panu Bogu, że mogłam być na tych rekolekcjach, dowiedziałam się bardzo dużo o Piśmie Św. Krzysztof mówił w prosty i zrozumiały sposób.
Dziękuję za ludzi, z którymi mogłam spędzić ten dobry czas. Chwała Panu.

 

***

 

Bardzo podobały mi się katechezy K. Mielcarka. Dziękuję za wybór tak profesjonalnego a jednocześnie przyjemnego w słuchaniu prelegenta.

 

***

 

Rewelacyjne konferencje. Długo na nie czekałam. Słuchanie Krzysztofa, który potrafił odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania, posiada ogromną wiedzę i silną wiarę, charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą to było wspaniałe doświadczenie. Te nauczania, tematyka biblijna to spełnienie moich pragnień.
Poza tym cieszę się, że nie rozmawialiśmy o wspólnocie i przymierzu:-) Zajęliśmy się natomiast tematem, który nas rozwija i motywuje do czytania Słowa Bożego, które jest żywe i skuteczne.
Atmosfera rodzinna. Czuliśmy się dobrze.
Podziwiam zaangażowanie wielu członków wspólnoty i szczerze im dziękuję.
Ksiądz jest super. Chętnie słuchałam jego homilii i będę słuchać.
DZIĘKUJĘ BOGU że tu byliśmy i Jego Narzędziom. Bóg zapłać!!!

 

***

 

Przyjechałem tylko na sobotę i niedzielę, gdyż obowiązki w pracy nie pozwoliły mi wziąć urlopu. Byłem zmęczony, ale czas na świeżym powietrzu i w gronie przyjaciół dał mi wiele zachęty. Czułem się bardzo podniesiony po wieczornej modlitwie, gdzie miałem okazję sam służyć modlitwą innym osobom. Boża obecność na modlitwie była prawie namacalna. Sam płakałem kiedy słyszałem Bożą odpowiedź na nasze modlitwy za braci i siostry.
Tomek

 

***

 

Czas rekolekcji był dla mnie bardzo cenny. Czas zanurzenia się w Bożą obecność od Księgi Rodzaju do Apokalipsy. Zostało nakarmione moje serce i umysł.
Jestem bardzo zachęcona do czytania Biblii.
Podsumowując całe rekolekcje był to wspaniały czas dla Ducha i ciała. Dziękuje wszystkim osobom, które tu były bo czułam, że jesteśmy sobie bliscy i że Pan jest pośród nas.
Ania K.

 

***

 

Uczestnictwo w tegorocznych rekolekcjach jest dla mnie wielką łaską. Ostatnio zmagam się w życiu osobistym z poważnym problemem. Dzięki chwilom tu przeżytym znajduję rozwiązanie tej sytuacji.
Wykłady były niezwykle interesujące, wzbudziły we mnie pragnienie stałego, regularnego kontaktu ze Słowem Bożym.

 

***

 

Mam na imię Aneta. Przyjechałam do Garczyna z córeczką Julią. Chciałabym podziękować Panu Bogu za tę drogę którą mnie do CDR doprowadził. Dziękuję przyjaciołom Ani i Arturowi za to, że okazali się Bożym Światełkiem w moim życiu. Wszystkim uczestnikom wczasorekolekcji dziękuję za dobry, wspólny czas, za wspaniałe rozmowy, za uśmiechy. Dziękuję grupie przygotowującej wieczory uwielbienia za to, że dzięki ich staraniom czuło się niezmierzoną, nieskończoną i niepojętą Bożą Obecność. Dziękuję ks. Zbigniewowi za szczerą rozmowę, w wyniku której znalazłam odpowiedź na nurtujące mnie pytania egzystencjalne, a przede wszystkim usłyszałam słowa: Nie lękaj się! Szczególne miejsce w moim sercu  znalazły także słowa księdza, by nasze serca „prorokowały”, że jeszcze będę tańczyć, że będę się cieszyć, że będę się cieszyć obecnością męża! Bogu niech będą dzięki! Chwała Panu!
Aneta C.

 

***

 

Dziękuję Bogu za czas spędzony na rekolekcjach. Czas, w którym mogłem bliżej poznać Słowo, czas zawiązania nowych relacji. Dziękuję Krzysiowi za wszystkie konferencje, które w przepiękny, zrozumiały sposób zostały przedstawione. Jednak w ostatnim dniu powiedział zdanie, które było dla mnie oczekiwaną odpowiedzią od bardzo długiego czasu. Chodzi o to, aby nie dopytywać się wciąż pana Boga co mam robić, jak służyć, jaką drogą kroczyć. Trzeba działać, służyć a Bóg będzie błogosławił. Spadł ze mnie ciężar, w końcu wiem co i jak.
Grzegorz

 

***

 

Rekolekcje?
Prawdziwa duchowa, intelektualna i fizyczna uczta! Cudowna obfitość pełni człowieczeństwa! Ponowne zakochanie się w Biblii i jedna myśl, która pozostanie na zawsze – postacie biblijne to moja rodzina, czytając Pismo Św. Zanurzam się w historię mojej rodziny.
Ania J.

 

***

 

Największym skarbem tych rekolekcji jest empiryczne odkrycie, że Słowo żyje. Widać to było w postawie Krzysztofa M., który wykładając ten temat od lat dalej jest nim zachwycony i ten zachwyt nad Słowem przekazuje słuchaczom.
Oby i nam udało się tym zachwytem zarazić:-) Chwała Panu
Lusia

 

***

 

Czas świadectwa, ogromnej zachęty do rozpoczęcia spotkania z żywym Słowem Bożym
Irek

 

***

 

Zobaczyłem wspólnotę ludzi zjednoczonych wokół Jezusa, zanurzonych w centrum, w sercu Kościoła.
Miałem wrażenie, że wszyscy się miłują, autentycznie.
Kapitalne zajęcia fitness'u oraz żaglówki.
Kapitalny prelegent i kapłan.
Wojtek

 

***

 

Rekolekcje w Garczynie 2014 oceniam bardzo wysoko. Maksymalnie wypełniony czas. Wszyscy zaangażowani. Miłe twarze gotowe do podjęcia dialogu lub chętne do pomocy. Temat rekolekcji jakże ważny, do tego wykładowca „z górnej półki”, świadczący swoją osobą o tym co mówi.
Obecność kapłana dopełnia wszystko.
Po powrocie - wiele wyzwań.
Marek D.

 

***

 

1) Bardzo owocne wykłady Biblijne
2) Modlitwa uwielbienia - bardzo istotny element rekolekcji
3) Rekolekcje wzmocniły moją chęć włączenia się aktywnie w życie wspólnoty
(…)
Wojtek S.

 

***

 

Dziękuję za te rekolekcje. Przyjeżdżając tu byłem pełen rezerwy co do wybranej tematyki konferencji, wolałem aby dotyczyła małżeństwa, rodziny bądź wychowywania dzieci, ale okazało się, że (dzięki osobie prelegenta jak sądzę) ten czas był bardzo owocny i pożyteczny, a same konferencje pouczające i jednak potrzebne, także dla naszych rodzin. Uważam też program dla dzieci szkolnych za udany i dziękuje tym, którzy podjęli pomysł „szkółki żeglarskiej” i ją zorganizowali.
Jarek M.

 

***

 

– rewelacyjny wykładowca, interesujący, inteligentny, z pasją i wiarą
– rewelacyjny temat, bezdyskusyjnie istotny
Proponuję w przyszłym roku tego samego wykładowcę i też temat dotyczący Biblii
Prowadziłem zajęcia żeglarskie i w przyszłym roku mogę znowu.
Maciej K.
(…)

 

***

 

Niesamowite doświadczenie wspaniałości, pełni, skończoności Pisma Świętego ( i jego Źródła). Dzięki prowadzącemu, pełnemu radości i pokory i jeszcze czegoś niewypowiedzianego.
Monika

 

***

 

Gdy czytacie ten list nie jesteśmy obok Was - jesteśmy w drodze do domu, na Lubelszczyznę, powracamy do codziennych obowiązków. Było nam bardzo miło być razem z Wami i przeżywać chwile, których w codziennym życiu nie da się doznać.
Wracamy z myślami z lepszym jutrem wzbogaceni wiarą w Panu. Bylibyśmy bardzo szczęśliwi gdybyście nas wsparli w modlitwie za nas, w podejmowaniu codziennych decyzji, mądrości czynu  i słowa. My jesteśmy duchem z Wami. Było to dla nas nowe i zarazem bogate przeżycie duchowe. Przepraszamy za to co złe z naszej strony, co moglibyśmy uczynić komuś  z Was. Niech nasz Pan Was prowadzi i umacnia w Waszych poczynaniach. Mocno pozdrawiamy.
Ala i Czarek z dziećmi Sebastianem i Patrycją.

 


Za wszystkie wypowiedzi dziękujemy!


Tarda2010_2