Logowanie 
 
 
z dziennika duchowego – BÓG JAKUBOWY PDF Drukuj Email
czwartek, 09 kwietnia 2015 14:44

Iz 2,1-5
„Chodźcie, wstąpmy na górę Pana, do świątyni Boga Jakubowego.

 

Boga Jakubowego? Jakub to przecież kombinator, nie dzielący się strawą z głodnymi, żądający zapłaty za pomoc bratu, bezczelnie oszukujący swego rodzonego ojca, knujący wraz z matką przeciwko bratu... Wieczny uciekinier, sam oszukiwany, zawsze w zagrożeniu, obawiający się sprawiedliwości, nękany wyrzutami sumienia. Walczący z Bogiem.

Ale pragnący wrócić do jedności z Bogiem i z ludźmi. Gotowy na poświęcenia i koszty. Pracowity, konsekwentny, rozsądny. Świadom swych grzechów i gotowy się do nich przyznać. Ciężką historię swego życia przyjmuje z pokorą jako pokutę za grzechy młodości.


Słowem, jak wielu z nas.

I z przymiotem takiego, jakże odległego od świętości człowieka, używa się w Biblii określenia samego Boga? Bóg pozwala się nazywać "Jakubowym"???
To chyba tylko dlatego, że Bóg Jedyny jest Bogiem grzeszników. Bogiem każdego, kto się do Niego zwraca. Chętnie przyjmie On nasze imię. Jeśli tylko my zechcemy przyjąć jego Imię.

Jeśli zgodzimy się, by należeć do Niego. Jeśli zgodzimy się, by stać się Jego świątynią, w której On zamieszka. A blaskiem tej świątyni nie będzie złoto ani lampy, ale On sam będzie światłem. Jedynie On.

A zatem wstąpmy na górę Pana,  do świątyni Boga Jakubowego. Boga Wojtkowego. Boga Krzysztofowego. Boga Lucynowego, Patrykowego, Martowego, Jackowego... Do świątyni Boga wszystkich ludzi dobrej woli. Wejdźmy do Kościoła. Wejdźmy do którejś wspólnoty w tym Kościele i stańmy się jej aktywnym członkiem. Zacznijmy wspólnie budować dom dla Boga, świątynię dla Ducha.


Chodźcie, wstąpmy na górę Pana, do świątyni Boga ...............................

(tu wpisz swoje imię)

 Wojciech Kotas, marzec 2015

 

Komentarze 

 
0 #1 Wojtek Kotas 2015-04-09 13:32
nowy tekst BÓG JAKUBOWY w dziale OPINIE